حمل و نقل زمینـــی چیست ؟

حمل و نقل زمینی یک روش حمل و نقل ارزان قیمت است و عموماً برای حمل وسایل بزرگ که حساس به زمان نیستند استفاده می شود. حمل و نقل زمینی به میانگین زمان حمل و نقل بین 3 تا 10 روز نیاز دارد. اگر حمل و نقل شما به یک شبه ، سرعت بالا یا تحویل بین المللی نیاز دارد ، پس استفاده از حمل و نقل ریلی ، حمل کانتینر اقیانوس یا حمل و نقل هوایی را به عنوان گزینه حمل و نقل در نظر بگیرید. با حمل و نقل زمینی ، زمان تحویل صرفاً تابعی از مکان بین فرستنده و گیرنده است.

تمام ماشین هایی که برای حمل بار تعیین شده اند یک شکل نیستند . بسته به میزان کالا نوع و حجم آنها ما روش های متفاوت و کامیون های مناسب را به شما پیشنهاد می دهیم .

حمل و نقل بین المللی زمینی

ترانزیت زمینی

مزایای حمل‌ و نقل زمینی چیست؟

پیشینه حمل‌ و نقل زمینی در کشورمان هم به همین ترتیب است. این روش در ایران، اوایل با استفاده از حیوانات انجام می‌شد و حتی در زمان هخامنشی، ایران سردمدار این روش در دنیا بوده است و ایستگاه‌هایی به نام چاپارخانه برای حمل کالاهای خرد و نامه‌ها وجود داشته است. این روش‌ها بعدها با استفاده از چرخ‌ها و ارابه‌ها و کاروانسراها در زمان صفویه تکامل پیدا کرد. حمل و نقل مدرن در ابتدا، در زمان قاجار و با استفاده از کامیون‌ها صورت می‌گرفت و در زمان پهلوی اول، با راه‌اندازی راه آهن سراسری ایران، به پیشرفت‌های زیادی رسید.

حمل‌ و نقل زمینی یک روش مناسب و ساده برای جابجایی کالا است. اما چه دلایلی برای مناسب بودن این روش وجود دارد. در صورت استفاده از این روش از چه مزایایی برخوردار خواهیم شد؟

مقرون به صرفه ترین روش حمل و نقل کالا در داخل و خارج کشور
ردیابی راحت و در دسترس کالای شما در همه مسیرها
صرفه جویی در هزینه بسته بندی انواع کالا ها برای جا به جایی
تحویل سریع و به موقع بر اساس برنامه تحویل داده شده 

حمل‌‌ و نقل‌ زمینی که از شاخه های حمل ونقل بین الملل است انواع گوناگونی دارد که در کشورمان و سایر کشورهای خارجی مورد استفاده قرار می‌گیرد. روش این نوع حمل و نقل محموله به وسیله تریلی‌های و همچنین کامیون‌ها، با استفاده از ناوگان‌های زمینی و ریلی، به یک امر طبیعی تبدیل شده است. مدت‌هاست که بیشتر محصولات کشورمان از مبدا ترکیه و چند کشور اروپایی دیگر، با استفاده از روش حمل و نقل زمینی به مقاصد گوناگونی مانند کشورهای سی آی اس CIS فرستاده می‌شود.

از نکات بسیار مهم در زمینه حمل‌ و نقل‌ به روش زمینی می‌توان به صدور بارنامه و اهمیت ویژه آن اشاره کرد. این بارنامه از مواردی چون مشخصات و آدرس فرستنده، آدرس گیرنده، مبدا ارسال مشخصات، نوع، اندازه، تعداد و وزن کالا، هزینه کرایه مسیر و همچنین مقصد دریافت کالا تشکیل شده است. این بارنامه‌ها باید 3 نسخه داشته باشند و این 3 نسخه در اختیار متصدی حمل‌ و نقل زمینی، گیرنده و فرستنده قرار بگیرند. در نهایت هم بارنامه‌ها باید توسط هر 3 طرف امضا شود.

با ما در تماس باشید 

ما در شرکت ستاره آبی دریا مقرون به صرفه ترین و بهترین روشی که مناسب کالای شماست را  برای حمل و نقل پیشنهاد میکنیم . 

حمل و نقل دریایی قطعا یکی از بهترین روش های مرسوم در دنیا برای حمل کالا از کشوری به کشور دیگر است . شما میتوانید به راحتی به ما و کارد تخصصی ما در این زمنیه اعتماد کنید . برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس حاصل نمایید

سوالات متداول

در صورتیکه که کانتینر حمل کالا در به صورت کامل در اختیار شما نباشد و عموما کانتینر حمل کالا با دیگر وارد کنندگان و تجار مشترک باشد یعنی شما از مقداری از فضای کانتینر استفاده کنید ، به اصطلاح حمل کالای شما گروپاژ خواهد بود.

بارنامه حمل با کامیون

بالا